ISSN 1644-857X

Przegląd Nauk Historycznych

The Review of Historical Sciences

A

ANUSIK Zbigniew (Łódź)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Historii Nowożytnej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ARKUSZEWSKA ANNA (Łódź)

Magister, kustosz, kierownik Biblioteki Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ASCHERSON Neal (Londyn)

MA, Honorary Visiting Professor in the Institute of Archeology, University College London (Wielka Brytania), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

B

BALARD Michel (Paryż)

Prof. dr hab., emerytowany profesor Uniwersytetu Paris-I Sorbonne (Francja), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BARTOSIEWICZ Aleksandra (Łódź)

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Badań Operacyjnych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BARTOSZEWSKI Władysław (1922-2015)

BEDNAREK Jerzy (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIEDRAWA-RACZYŃSKA Marta (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BRALEWSKI Sławomir (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BRZEZIŃSKI Andrzej Maciej (Łódź)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Historii Powszechnej Najnowszej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BUCHOLC-SROGOSZ Katarzyna (Częstochowa)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BULAS Ryszarda Maria (Lublin)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Sztuki Starożytnej i Wczesnochrześcijańskiej w Instytucie Historii Sztuki KUL, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

C

CECOTA Błażej (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, absolwent Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CHINCIŃSKI Tomasz (Gdańsk)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, profesor nadzwyczajny w Katedrze Marynistyki na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CHMIEL Piotr (Warszawa)

Magister, doktorant w Instytucie Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

CHMIELEWSKI Paweł (1946-2013)

CICHOSZ Adam (Katowice)

Doktor nauk o kulturze fizycznej, adiunkt w Zakładzie Metod Matematycznych w Zarządzaniu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CUDNY WALDEMAR (Łódź)

Doktor nauk geograficznych, adiunkt w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZERCZOWYCZ Iwanna (Lwów)

Młodszy współpracownik naukowy, pracownik Instytutu Ukrainoznawstwa im. Iwana Krypiakewycza Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie (Ukraina),

D

DĄBROWSKA Małgorzata (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DYBAŁA Jolanta (Piotrków Trybunalski)

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego,

DZIUDA Karol (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Polski Najnowszej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

F

FILIPCZAK Paweł (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FILIPCZAK Witold (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FLORCZAK Ilona (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

G

GAWRYSZCZAK Anna (Łódź)

Magister, doktorantka w Katedrze Historii Polski XIX wieku w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GIBEL (BUSZEWSKA) Katarzyna (Łódź)

Magister, doktorantka w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GJUZELEW Wasyl (Sofia)

Prof. dr hab., członek rzeczywisty Bułgarskiej Akademii Nauk (Sofia), emerytowany profesor Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa Ochrydzkiego (Bułgaria), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GŁOWACKI Albin (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Polski i świata po 1945 roku w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOCLON Jacek (Wrocław)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Resocjalizacji w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOŁUCHOWSKA Marta (Łódź)

GRABARCZYK Tadeusz (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prahistorii w Instytucie Archeologii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

J

JAGUSIAK Krzysztof (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JANICKI Andrzej (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JARNO Witold (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Polski i świata po 1945 roku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JEDLIŃSKA Eleonora (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Sztuki UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JEDYNAKIEWICZ-MRÓZ Katarzyna (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Powszechnej Najnowszej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JEFFREYS Elisabeth (Oxford)

University of Oxford (Wielka Brytania)

K

KACZOROWSKI Bartosz (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Powszechnej Najnowszej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KARBARZ-WILIŃSKA Joanna (Gdańsk)

Magister, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KARKOCHA Małgorzata (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KAROLAK Adrian (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, absolwent Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KASZUBA Elżbieta (Wrocław)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Historii Kultury Materialnej w Instytucie Historycznym UWr., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KITA Jarosław (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Historii Polski XIX wieku w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOBIERECKI Michał (Piotrków Trybunalski)

Doktor nauk humanistycznych, były pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, do 2014 r. adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOKOSZKO Maciej (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Historii Bizancjum w Instytucie Historii UŁ,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOMPA Andrzej (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, asystent w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KORCZAK Rafał (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, były pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, do 2013 r. adiunkt w Katedrze Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOSTRZEWSKA Ewelina (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Polski XIX wieku w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOWALCZYK Anna (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOWALSKA Zuzanna (Katowice)

Magister, doktorantka w Zakładzie Historii Nowożytnej XVI-XVIII w. w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOWALSKA-PIETRZAK Anna (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOZŁOWSKA Aleksandra Anna (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRUPA Jacek (Kraków)

Doktor nauk humanistycznych, były pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, do 2013 r. adiunkt w Katedrze Judaistyki UJ,

KUBIAK Ewa (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KURAS Katarzyna (Kraków)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Historii Powszechnej Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

L

LESIAKOWSKI Krzysztof (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Polski i świata po 1945 roku w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LESZKA Mirosław J. (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LYLO Ihor (Lwów)

Kandydat nauk historycznych, docent w Katedrze Historii Średniowiecza i Bizantynistyki na Wydziale Historycznym Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki (Ukraina), //poczta.uni.lodz.pl/webmail/src/compose.php?send_to=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank" title="Ten zewnętrzny odnośnik otworzy się w nowym oknie">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ł

ŁAPA Małgorzata (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Polski Najnowszej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

M

MACRIDES Ruth (Birmingham)

Ph. D., Reader in Byzantine Studies, Centre for Byzantine, Ottoman and Modern Greek Studies, University of Birmingham (Wielka Brytania), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MARCINIAK Wojciech (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Polski i świata po 1945 roku w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MARINOW Kirił (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MATLĘGIEWICZ Tomasz (Kraków)

Magister, doktorant w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MĘCINA Marcin (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MILIK Katarzyna (Częstochowa)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Metodologii Historii i Historiografii w Instytucie Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

N

NIKOLAYENKO Olga (Charków)

Kandydat nauk historycznych, pracownik (doktorant) Katedry Historii Ukrainy Charkowskiego UniwersytetuNarodowegoim. WasylaKarazina (Ukraina)

NIKOLOVA Svetlina (Sofia)

Prof. dr hab., emerytowana profesor Bułgarskiej Akademii Nauk, emerytowana kierownik Centrum Badań Cyrylo-Metodejskich Bułgarskiej Akademii Nauk (Bułgaria), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NOWIŃSKI Franciszek (Gdańsk)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej XIX wieku w Instytucie Historii UG, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

P

PIETRZAK Jacek (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Polski Najnowszej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIETRZAK Jarosław (Poznań)

Doktor nauk humanistycznych, absolwent Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PŁÓCIENNICZAK Dominika (Kalisz)

Magister, członek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POPOVIĆ Mihajlo (Wiedeń)

Doktor, pracownik Austriackiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Wiedeńskiego (Austria),

PROSTKO-PROSTYŃSKI Jan (Poznań)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Źródłoznawstwa i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii UAM, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PUŚ Wiesław (Łódź)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny w Katedrze Historii Polski XIX wieku w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PYLYPOVYCH Taras (Równe)

Magister, nauczyciel historii, doktorant na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Rówieńskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego (Ukraina), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R

REICHERT Rafał

Doktor nauk humanistycznych, historyk, amerykanista i archeolog morski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROBAK Piotr (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, starszy wykładowca w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROMAŃSKI Mirosław (Rzeszów)

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca w Zakładzie Nauk Humanistycznych na Wydziale Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROUBA Rafał (Łódż)

Doktor nauk geograficznych, adiunkt w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RZEPKOWSKI Arkadiusz (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RZEŹNICKA Zofia (Łódź)

Magister, doktorantka w Katedrze Historii Bizancjum w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S

SIERBA Michał (Łódź)

Magister, doktorant w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKOWRONEK Małgorzata (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKRZYŃSKI Tomasz (Nowy Sącz)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STROYNOWSKI Andrzej (Częstochowa)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, kierownik Zakładu Historii Nowożytnej w Instytucie Historii AJD, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZCZYGIELSKI Wojciech (Łódź)

Prof. dr hab., emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, były kierownik Katedry Historii Polski XVI-XVIII wieku w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZCZYPKA Andrzej (Zawiercie)

Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel historii, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKUTNIK Piotr (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZYMCZAK Jan (Łódź)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

U

ULJASZ Adrian (Rzeszów)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W

WAINGERTNER Barbara (Łódź)

Magister, nauczycielka historii, absolwentka studiów historycznych na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego,

WAINGERTNER Przemysław (Łódź)

Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Polski Najnowszej w Instytucie Historii UŁ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIELICHOWSKA Sylwia (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Studium Doktoranckiego Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIEWIOROWSKI Jacek (Poznań)

Doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIŚNIEWSKA-JÓŹWIAK Dorota (Łódź)

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Państwa i Prawa Polskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIŚNIEWSKA-STECIUK Ewa (Łódź)

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Filologii Angielskiej w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIŚNIEWSKI Edward (Łódź)

Prof. dr hab., profesor zwyczajny w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z

ZAJEWSKI Władysław (Gdańsk)

Prof. dr hab., emerytowany profesor zwyczajny Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAKRZEWSKI Andrzej Jan (Częstochowa)

Prof. dr hab., emerytowany profesor zwyczajny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Według stanu na dzień 30 czerwca 2015 r.